Elindult a honlapunk

2023. 05. 16. | Kultúra, Településtörténet | 0 hozzászólás

Helyi érték – várostörténeti fórum a Déri Múzeumban

„Debrecen város múzeumi életében jeles hónap a május. 1905. május 22-én, a Csokonai Vitéz Mihály költő halálának százados évfordulóján rendezett ünnepség keretében megnyílt a Városi Múzeum a Fűvészkert utcai gazdasági iskola első emeletén. Végre, hiszen más nagyvárosban ekkor már évtizedek óta működött múzeum. Huszonöt év múlva szintén májusban, 1930. május 25-én országos jelentőségű ünnepség keretében megnyitották az újonnan épült Déri Múzeumot, amely magában foglalta Déri Frigyes gyűjteménye mellett az egykori Városi Múzeum anyagát is.”

Utóbbi eseményről minden évben megemlékezünk. Idén Múzeumunk legendás igazgatói – Zoltai Lajos, Ecsedi István, Sőregi János, Balogh István – emléke előtt szeretnénk tisztelegni azzal, hogy „útjára indítjuk” a Helyi érték várostörténeti fórumot.

A helyiertek.derimuzeum.hu címen 2023. május 17-től mindenki számára elérhető az új weboldal, amely szorosan kötődik a „Cívisek világa” címmel hamarosan megnyíló állandó kiállításunkhoz. A Helyi érték ezt a tárlatot kívánja folytatni, kiegészíteni a virtuális térben késő 19., 20. századi és jelenkori eseményekkel, történetekkel és szereplőkkel. Itt nemcsak a Múzeum munkatársainak írásai olvashatók, teret szeretnénk adni más helytörténeti kutatók és műhelyek eredményeinek, kutatásainak megosztására is. Színes és széles paletta várja az oldalon az érdeklődőket az alábbi témákban: Településtörténet, Gazdaság, Társadalomtörténet, Kultúra, Néprajz, Fotótörténet, Forráskutatás, Műemlékek, Hadtörténet, Híres debreceniek, Hagyományőrzés és Eseménytörténet.

Kellemes és sikeres böngészést kívánunk!